KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13385350
nr 1338 5350
Lea Ignatius
(1913-1990), Finland
Etsning, "Tyven II". Signerad, numrerad 4/50, daterad 1979. Motivet: 20x26 cm
Lea Ignatius, finländsk bildkonstnär och grafiker född 1913 i Helsingfors, död 1990.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 27 juli 2020
kl 18:37:45
24/7 00:25:26
Lea Ignatius
Läs mer om Lea Ignatius